Zájazdy
Letenky
Plavby
AUTOPOŽIČOVŇA

Každý deň je novým začiatkom...

2020.19.05.
Každý deň je novým začiatkom...

Názov článku sa môže zdať nudný či otrepaný, ale táto fráza nikdy nebola aktuálnejšia, ako teraz.

Slovensko potešila správa o 4.vlne uvoľňovania nariadení vlády. Opäť sa nám bude o niečo voľnejšie dýchať, máme sa na čo tešiť, aj keď naďalej nad nami visí stračiak menom "kolaps ekonomiky", ťažké časy ešte len prídu, a tak ďalej...

Niektorí z nás správy už úplne do detailu ani nesledujú... sem-tam si zpresnia obraz o počte nakazených, ktorý je priaznivý, sledujú skôr konkrétne témy a úpravy zákonov, ktoré sa ich týkajú... ale jedno máme spoločné... túžbu, alebo minimálne zvedavosť, kedy, ako a kam bude možné cestovať...

Nuž, presnú odpoveď na túto otázku netuší nikto.

Ako prvý krôčik môžeme navštíviť okolité krajiny na 24 hodín bez následnej povinnej karantény. Rakúsko otvorilo s nami hranice, kým Česko tak spraví pravdepodobne 8. alebo 15.júna.

Hovorkyňa letiska M.R. Štefánika, Veronika Ševčíková uviedla, že od júla plánuje Ryanair pokračovať v prevádzkovaní pravidelných letov.

Veľmi veľa sa hovorí o Chorvátsku, ktoré chce prijímať turistov, nakoľko je od letnej sezóny a príjmov z nej závislé.

Aktívne sa na sezónu pripravuje aj Grécko, ktorého pláže patria zatiaľ len domácim. O podmienkach, ako by sa mohlo cestovanie opäť "postaviť na nohy", vznikajú rôzne teórie, napríklad aj celkom uletené vizualizácie boxov na pláži, ktoré sú podobné, ako napríklad boxy v podnikoch a sú vyrobené z plexi skla.

Čo sa týka ďalekých, exotických destinácií, tie sú stále uzavreté pred turistami. Hotely a rezorty sa pripravujú na návrat dovolenkárov. Po prvej vlne, keď upravovali platobné a stornovacie podmienky, teraz zavádzajú nové procesy a vyššie štandardy čistoty, aby bolo zdravie hostí v bezpečí.

Život hoteliérov, cestovných kancelárií, ani cestujúcich sa ešte dlho nevráti do normálu. Podstatné je, aby sme si v tejto oblasti zachovali tiež solidaritu a úctu voči ostatným. 

My naďalej sledujeme situáciu, a snažíme sa všetky požiadavky riešiť k spokojnosti našich klientov.