Zájazdy
Ubytovanie
Letenky
Plavby
AUTOPOŽIČOVŇA
Späť na akciové ponuky 2018

Melia Bali

od 1.369 €
Melia Bali
Melia Bali
Melia Bali
Melia Bali
Melia Bali
Melia Bali
Melia Bali
Melia Bali
Melia Bali
Melia Bali
Melia Bali
→ Informácie o krajine (Indonézia, Bali)

INDONÉZIA/BALI – dôležité informácie

ÚRADNÝ JAZYK

* Úradným jazykom je indonézština známa ako Bahasa. Indonézia je však rôznorodá aj v jazykoch. V krajine sa hovorí približne 583 dialektmi. Na Sumatre je päť hlavných jazykov, šesť na Sulawesi a tri na Jáve. Malý ostrov Alor má dokonca sedem rôznych jazykových skupín. Najrozšírenejšími cudzími jazykmi sú angličtina a nemčina.

MIESTNA MENA

* Peňažnou jednotkou je indonézska rupia (oficiálne medzinárodné označenie IDR, miestne označenie Rp)

1EUR = 12 197,18 Rp.

* Kreditné karty MasterCard, Diners Club, American Express a Visa sú najčastejšie používané medzi maloobchodníkmi a v reštauráciách. Odporúčame zamieňať Eurá (v bankovkách) v bankách alebo autorizovaných zmenárňach v hlavných turistických destináciách. Môže sa totiž stať, že ani v bankách ani v zmenárňach neakceptujú USD vydané v určitých rokoch!!! Pri cestovaní do vzdialenejších provincií alebo menších miest odporúčame mať pri sebe dostatok indonézskych rupií.

* Dovoľujeme si Vás upozorniť, že nie všetky hotely a banky akceptujú všetky druhy kreditných kariet.

* Banky sú otvorené zvyčajne od 08:00-14:00 a v piatok od 08:00-12:00, malé zmenárne väčšinou až do 21:00

ELEKTRICKÉ NATIE

* Prevažne 220V, 50 Hz. V niektorých hoteloch sú ešte ploché zásuvky. V prípade, že pre niektoré elektrické prístroje je potrebný adaptér, možno si ho zakúpiť alebo zapožičať na recepcii. Štandardné nabíjačky na kamery a mobily, holiace strojčeky fungujú bezproblémovo.

PITNÁ VODA A STRAVA

* Voda z vodovodu v Indonézii nie je pitná, dá sa však používať k umývaniu zubov. Takmer všetky hotely poskytujú pitnú vodu vo fľašiach alebo džbánoch (zväčša zdarma). Voda a ľadové kocky v lepších hoteloch sú väčšinou bezpečné. Ak si budete kupovať vodu na ulici, hovorí sa jej Aqua a stojí asi Rp 3,500,-

* Vyhýbajte sa hlavne mimo hotela surovým šalátom, kockám ľadu v nápojoch a neprepečeným pokrmom. Neodporúčame jesť pri pojazdných stánkoch.

* Vo väčšine hotelov dostanete tzv. „vouchery“ na raňajky. V prípade, že ich dostanete, prosím, skontrolujte, či sú správne vyplnené a každý deň prineste nový kupón (voucher) so sebou k raňajkám a odovzdajte ho obsluhujúcemu personálu.

PREPITNÉ

*Vo väčšine hotelov je už započítaných 10% za obsluhu a 11% daň. Ďalšie prepitné závisí od Vás.

NÁKUPY

*Vo veľkých mestách sú vybudované veľké nákupné centrá, supermarkety a obchody, kde sú pevné ceny. Majú otvorené zväčša denne od 10:00-22:00 a niektoré aj v nedeľu. V malých obchodíkoch a stánkoch sa odporúča ceny zjednávať.

MIESTNA KUCHYŇA

*Základom kuchyne miestnych obyvateľov je ryža, ktorá tu tvorí súčasť prakticky všetkých denných jedál, a to i raňajok. Národnou špecialitou je jedlo príbuzné španielskej paele, ktoré sa tu nazýva nasi goreng, čo je ryža opekaná so zeleninou, mäsom, vajcom a rôznymi druhmi korenia. Obľúbenou prílohou k ryži sú rôzne druhy mäsa alebo zeleniny v aromatickej omáčke, ktorým sa hovorí curries. Ďalšou miestnou špecialitou je pečené prasa, ktorému miestni hovoria babi guling. Indonézska kuchyňa tradične využíva korenie a pálivé prísady, ako je cesnak, chilli alebo zázvor (ktorý len tak mimochodom je veľmi zdravý).

*V jedálničku nesmú samozrejme chýbať ani ryby a morské plody, ktoré sú na Bali vždy čerstvé a delikátne. Tieto potraviny sú taktiež veľmi cenovo dostupné, takže pokiaľ sa už vydáte na Bali, užijete si morských živočíchov upravených všemožnými spôsobmi. Väčšie hotelové komplexy mávajú často taktiež špecializovanú reštauráciu, kde sa podávajú len pokrmy z rýb a morských živočíchov. Čo sa týka cenovej úrovne, potom jedlo a pitie v medzinárodných hoteloch je pomerne drahé. Kde sa však môžete rovnako dobre a možno i lepšie najesť, sú miestne reštaurácie, ktoré sú na slušnej hygienickej úrovni a cenovo veľmi dostupné.

KLIMATIZÁCIA

* Toto zariadenie nájdete vo všetkých hotelových izbách a apartmánoch z našej ponuky. V niektorých prípadoch je klimatizácia centrálne regulovaná, a tak jej fungovanie z hľadiska doby a dĺžky úplne závisí na rozhodnutí hotela.

PLÁŽE

* V Indonézii je mnoho krásnych pláží aj mimo Bali. Najznámejšie na Bali sú Kuta so zlatožltým pieskom, ktorá je cieľom surferov. Na plávanie majú najlepšie podmienky Sanur,  Nusa Dua a najpokojnejšia oblasť je Jimbaran..

* Indonézia je známa aj morskou turistikou. Nachádzajú sa tu strážené morské parky a profesionálne potápačské centrá s certifikovanými potápačmi, vďaka ktorým je možnosť potápať sa v týchto unikátnych vodných parkoch.

* Pláže sú vo všeobecnosti verejné, takže o čistotu a údržbu sa starajú miestne úrady. Samozrejme sa snažia pláže udržiavať aj hotelieri. Klimatické podmienky, príliv/odliv, vplyv vetra a morských prúdov môžu spôsobovať zvírenie piesku a naplaveniny morskej trávy a pod. V určitých ročných obdobiach je pri odlive na niektorých plážach kúpanie len obmedzene možné. Odporúčame obuv do vody.

* Nudizmus je na Bali zakázaný.

* Na pláži sa môžete stretnúť s predavačmi suvenírov. Pred kúpou sa informujte o cene a zjednávajte. Vyvarujte sa, prosím, nákupu suvenírov, ktoré podliehajú miestnym obmedzeniam, príp. zákazom, ako aj Washingtonskej dohode o ochrane druhov. Mušle, ktoré ste našli na pláži, príp. zakúpili sa oficiálne nesmú vyvážať z krajiny ani dovážať na Slovensko.

OCHRANA PROTI SLNKU A HMYZU, OČKOVANIE

* Nezabudnite si do batožiny pribaliť slnečné okuliare, pokrývku hlavy a dostatok opaľovacieho krému s vyšším ochranným faktorom (aspoň 8). Dobu pobytu na slnku postupne zvyšujte, aby dlhý pobyt na slnku v prvých dňoch negatívne neovplyvnil celý Váš pobyt. Počas prvých dní sa vyhýbajte väčším telesným aktivitám a dbajte na dostatočný prísun tekutín.

* Keďže Indonézia leží v tropickej oblasti, je výskyt hmyzu bežným javom, pričom to nie je vylúčené ani v hoteloch. Pre prípad výskytu komárov, najmä vo večerných hodinách, Vám odporúčame priniesť si z domu repelentné prípravky alebo elektrické odpudzovače hmyzu.

* Pre bežnú turistickú návštevu Indonézie nie je predpísané žiadne povinné očkovanie. O možných zdravotných rizikách sa informujte u svojho lekára, resp. v nemocnici na odd. cudzokrajných chorôb. Užitočné web stránky: www.ockovanie.sk alebo www.medicus.sk

KLÍMA A ODEV

* Podnebie v Indonézii je hlavne rovníkové, tropické, zmiernené pasátovými vetrami. Od apríla do septembra je obdobie sucha s maximálnymi teplotami 31 stupňov a horúce mesiace sú marec až november. Množstvo zrážok je rôzne na každom ostrove a aj v rámci jedného ostrova. Obdobie monzúnov je v decembri a januári. Priemerná denná teplota je cca 30 stupňov, v horách je omnoho nižšia.

* Odporúča sa ľahké bavlnené alebo ľanové oblečenie vzhľadom na vlhkú a teplú klímu. Nohavice alebo tepláky a košeľa sú zvyčajne prípustné, ale pre oficiálne podujatia a návštevy je potrebné si obliecť sako a kravatu. Na cestu do horských oblastí sa odporúča pribaliť si teplejší sveter.

* Hotely vyššej kategórie (4* - 5*) vyžadujú od svojich hostí, aby na večeru boli oblečení vo formálnejšom odeve (páni – dlhé nedžínsové nohavice a košeľa / polokošeľa, dámy – neplážový odev).

TELEFONOVANIE

*Na Bali funguje GSM roaming spol. T-Mobile ,Orange i O2. Informujte sa, prosím, u Vášho operátora o aktuálnych tarifách.

Slovensko: 017 (alebo 001 / 008) + 420 + UTO bez nuly + účastnícke číslo. Všade v Indonézii nájdete tzv. wartely (warung telkom). Cena a dĺžka hovoru sa zobrazujú na displeji. Denná a večerná tarifa sa líšia. Za minútový hovor zaplatíte asi Rp 10.000.Telefonovanie z hotela je relatívne drahé. V izbách sú väčšinou cenníky s rozlíšením zón podľa krajín. Ak tomu tak nie je, opýtajte sa prosím na recepcii.

INTERNET

* Väčšina hotelov z ponuky našej CK (viď. popis hotelov v katalógu) ponúka služby internetového pripojenia. V strediskách však nájdete aj Warnet, ktorý je lacnejší. Ceny sa pohybujú od 5-30.000,- Rp/hodina.

PREPRAVA

*Hustá letecká sieť veľmi lacno spája najväčšie a najdôležitejšie mestá a ostrovy. Ešte lacnejšou variantou sú lodné spoje, ktoré operujú prakticky v celej Indonézii. Vo vnútrozemí je najlepšie cestovať autobusmi (rôznych tried a kvalít), vlakom je možné cestovať len na Jáve a Sumatre. Vlaková aj autobusová doprava ponúka veľa možností a je veľmi lacná. Stále populárnejšie je zapožičanie motorky alebo auta (pri pobyte v určitej oblasti), pokiaľ samozrejme viete jazdiť vľavo vo veľmi neprehľadnej premávke. Vo väčších mestách doporučujeme na krátke vzdialenosti využiť služieb taxi, ktoré sú v porovnaní s Európou skoro zadarmo..

FOTOGRAFOVANIE

* Filmy a fotomateriál dostanete hlavne v  turistických strediskách a mestách, je však drahší ako v Európe. Fotografovanie je zakázané na letisku, v prístavoch a v blízkosti kasární. Ak chcete fotografovať miestnych, mali by ste sa (aspoň priateľskými gestami) opýtať, či s fotografovaním súhlasia.

MIESTNE ZVYKLOSTI

* Príliš krátke nohavice, resp. sporý vrchný diel oblečenia môžu mimo turistických centier spôsobiť pohoršenie miestnych obyvateľov. Pri návšteve kultových miest a svätýň je potrebné dbať na vhodné oblečenie. Muži by mali mať dlhé nohavice a ženy zahalené ramená a nohy.

* Indonézania sú veľmi zdvorilí ľudia. Podávanie rúk pri predstavovaní a pozdravoch je bežné ako u mužov, tak aj u žien a usmievanie sa je národnou charakteristickou črtou. Použitie ľavej ruky na podávanie alebo prijímanie je absolútne tabu, ukazovanie prstom je veľmi nezdvorilé.

ORIENTAČNÉ CENY NIEKTORÝCH FAKULTATÍVNYCH VÝLETOV NA BALI

* UBUD – celodenný výlet na sopku Kintamani a návšteva drevorezbárskej dielne a dielne na výrobu striebra s českým sprievodcom = ca 45,- USD

* Celodenný výlet džípom k ryžovým poliam a džungľovému chrámu = cca 50,- USD

* Tanah Lot - poldňový výlet k vodnému chrámu = 28,- USD, návšteva chrámu Besakih = 45,- USD

Deti do 12 rokov majú väčšinou zľavu 50%.

Bližšie a aktuálne informácie o všetkých fakultatívnych výletoch na Bali Vám podá zástupca partnerskej CK.

* Indonéziu môžete spoznávať aj individuálne. Najlacnejšie sú verejné autobusy. Auto so šoférom si môžete prenajať už od cca 35,- USD/deň.

víza a odletové poplatky

Slovenskí občania potrebujú pre vstup na územie Indonézie vízum, o ktoré je možné požiadať na Veľvyslanectve Indonézie v Bratislave, alebo ho získať po príchode do krajiny. Indonézska republika rozšírila počet štátov, ktorým umožňuje získať víza pri vstupe do krajiny, tzv. „visa on arrival“. Pre slovenských občanov to znamená, že môžu pricestovať do Indonézskej republiky bez víz a požiadať o ne pri vstupe do krajiny na hraničnom priechode, prípadne na letisku. Poplatok za vydanie víza na 7 dní je 10 USD, na 30 dní 25 USD. Pri vstupe na územie Indonézie musí byť platnosť pasu cudzinca minimálne 6 mesiacov. Podľa nového predpisu sa od mája roku 2003 víza vydávajú len na 30 dní pobytu.

Odletové poplatky sú 150 000 IDR cca 13 EUR/ osoba, ktoré treba zaplatiť priamo na letisku pred odletom.

Slovenské veľvyslanectvo v JAKARTE

Pôsobnosť úradu je diplomatická a konzulárna pre Indonézsku republiku, Malajziu, Singapúr, Sultanát Brunej a Filipínsku republiku.

Adresa

Embassy of the Slovak Republic
Jalan Profesor Mohammad Yamin 29
P.O. BOX 1368 , 103 10 JAKARTA, Indonesia

tel: +62 21 310 1068 mobil: +62816783043 fax: +62 21 3101180 e-mail: emb.jakarta@mzv.sk

 

Zameranie hotela: Rodiny aj páry
Počet izieb: 494, veľký hotel

Rezort sa nachádza priamo na krásnej pieskovej pláži Nusa Dua. Obklopuje ho malebná tropická záhrada s malými rybníkmi. V krátkej vzdialenosti sa nachádza dedinka Bualu s množstvom obchodov a reštaurácií. Dámy určite ocenia aj bezprostrednú blízkosť (600 metrov) nákupného komplexu Bali Collection so širokými možnosťami nákupov a zábavy. Ubytovanie je poskytované v 494 štýlových izbách, suitách a vilách. Každá z izieb a suít má vlastný balkón alebo terasu.  Vily sa nachádzajú v oddelenej časti rezortu a disponujú záhradkami s posedením, ovlažovacím bazénikom a vonkajšou sprchou.  K vnútornému vybaveniu izieb, suít a víl neodmysliteľne patrí trezor, minibar a príslušenstvo na prípravu kávy a čaju.  Naprieč celým rezortom majú hostia k dispozícii bezplatné wi-fi pripojenie.   Na prestravovanie slúži 5 reštaurácií – japonská reštaurácia Sakura, reštaurácia Sorrento s ponukou stredomorských špecialít, ázijská záhradná reštaurácia Lotus, plážová reštaurácia Sateria a bufetová reštaurácia El Patio Coffee Shop s nepretržitou 24 hodinovou prevádzkou. Na obnovu fyzických a duševných síl je ideálnym miestom luxusné hotelové YHI Spa so širokou ponukou procedúr. Športoví nadšenci môžu využiť novo zariadené fitness centrum, 3000 metrovú joggingovú dráhu, zahrať si tenis, stolný tenis a badminton, alebo si vybrať z ponuky vodných športov na pláži a pri bazéne. Vo vzdialenosti 2,6 km od hotela sa nachádza Bali International Golf Club s 18-jamkovým golfovým ihriskom, kde si návštevníci okrem prvotriedneho športoviska môžu ako bonus vychutnať aj jedinečný výhľad na horu Agung a Indický oceán. Rezort je vzdialený len 15 minút jazdy od medzinárodného letiska Ngurah Rai

Typy izieb:

Melia Guestroom - Izba s rozlohou 42 m2, umiestnená na prvom až treťom poschodí. Izba má vaňu a sprchu, WC, fén, telefón, TV, minibar,  klimatizáciu , trezor, zariadenie na prípravu kávy a čaju, balkón alebo terasu s výhľadom do záhrady.

Premium Room Garden View - Izba s rozlohou 42 m2, umiestnená na najvyššom poschodí. Izba má vaňu a sprchu, WC, fén, telefón, TV, minibar,  klimatizáciu , trezor, zariadenie na prípravu kávy a čaju, balkón alebo terasu s výhľadom do záhrady.

Letecká spoločnosť:

 • Emirates – odlety z Viedne denne, jeden prestup (Dubaj), trvanie letu 14 hodín a 40 minút
 • Qatar – odlety z Viedne denne, jeden prestup (Doha), trvanie letu 15 hodín
 • China Airlines - odlety z Viedne 5x týždenne, jeden prestup (Taipei), trvanie letu 17 hodín a 20 minút
 • KLM – odlety z Viedne denne, jeden prestup (Amsterdam) a jeden technický stop v Singapúre, 18 hodín 15 minút

Vzdialenosť od letiska: Ngurah Rai International Airport, 12 km

Možné typy stravovania:

raňajky, polpenzia, plná penzia, all inclusive

Hlavné výhody hotela:

 • Pláž pred hotelom
 • Kultúra a poznávanie
 • Letecké spojenie iba s jedným prestupom

Zľavy (vzťahuje sa na ubytovanie):

 • Minimálne 60 dní pred cestou zľava 15% na ubytovanie
 • Minimálne 30 dní pred cestou zľava 10% na ubytovanie

Deti (vzťahuje sa na ubytovanie):

 • Zvýhodnené ceny pre deti do 4 rokov

Atrakcie v okolí hotela:

 • Bebek Bengil Nusa Dua - 0.4 km
 • Bali Collection - 0.4 km
 • Pasifika Museum - 0.6 km
 • Geger Beach - 2 km
 • Tanjung Benoa - 3.6 km
 • Monument Veteran - 4.6 km
 • Benoa Harbour - 6.7 km
 • Serangan Turtle Island - 7.3 km
 • Pandawa Beach - 7.4 km
 • Jimbaran Corner - 7.6 km
 • Kuta Center - 10.6 km
Poznámky 
Cena od: 1369 EUR/osoba/7 nocí s raňajkami

Cena zájazdu zahŕňa

 • Spiatočnú letenku z Viedne alebo Bratislavy s renomovanými leteckými spoločnosťami vrátané poplatkov v najnižšej knihovacej triede (v prípade Spojených Arabských Emirátov je cenovo najvýhodnejšie spojenie z Prahy )
 • Zdarma 1 kus podpalubnej batožiny
 • Zdarma 1 kus príručnej batožiny
 • Ubytovanie na 7 nocí v základnom type izby
 • Uvedené stravovanie na 7 nocí
 • Transfer z letiska do hotela v cieľovej destinácii (na Maldivách lodný transfer)
 • Transfer z hotela na letisko v cieľovej destinácii (na Maldivách lodný transfer)
 • Pohodlné prevzatie dokladov k zájazdu podľa preferencií klienta (elektronicky, poštou alebo osobne)
 • Užitočné informácie o cieľovej destinácii
 • Osobné poradenstvo od skúsených špecialistov
 • Hodnotné darčeky od cestovnej kancelárie Magic Travel
 • Kufor Samsonite/American Tourister za mimoriadne výhodnú cenu
 • Poistenie cestovnej kancelárie proti insolventnosti
Späť na akciové ponuky 2018

Nezáväzná ponuka

AUPARK, Einsteinova ul. 18, Bratislava
Galvaniho 17/C, Bratislava
CALL CENTER   +421 (0)2 / 6352 0004
9:00-20:30   +421 (0)2 / 4444 1130
www.magictravel.sk
Máte otázky? Napíšte nám